04/580-98-00 | obcina@kranjska-gora.si

Na včerajšnji osrednji slovesnosti v počastitev 7.avgusta- praznika Občine Kranjska Gora je bilo podeljenih pet občinskih nagrad.

Marko Butinar iz Rateč je postal častni občan. Jože Robič je prejel zlati grb Občine Kranjska Gora. Priznanja Občine Kranjska Gora pa so prejeli še Janez Mlinar, Franci Kajžar in Tomaž Pšenica.

Slavnostni govornik je bil župan Janez Hrovat, ki je vsem nagrajencem čestital in poudaril, da mu je v izredno čast biti župan v času, ko Občina Kranjska Gora praznuje 23.obletnico delovanja. Ponosen je na vse, kar so občani in občanke dosegli že v preteklosti in s tem dvignili ime Občine Kranjska Gora na nivo svetovne prepoznavnosti. Za sodelovanje pa se je zahvalil vsem, ki so pristopili k njegovemu vodenju Občine in v njej naredili neko novo zgodbo, pa tudi vladi RS, ki nam je sledila in razumela naše potrebe in želje.

V kulturnem programu sta nastopila virtuoza na harmoniki Miha Debevec in Dejan Kušer.

Drage občanke, dragi občani!

Ob našem prazniku vam izrekam iskrene čestitke.

Prav posebno se zahvaljujem vsem tistim, ki  s svojim delom prispevate k temu, da je Občina Kranjska Gora prijaznejša tako za občane kot za obiskovalce.

Želim vam prijetno praznovanje.

Župan Janez Hrovat

ŽUPANOVO SREČANJE Z OBČANI 90 LETNIKI

Včeraj, 02.08.2018 je bilo v Gostilni P'snak v Radovni prav veselo, saj smo se družili z občani, ki so ali še bodo v letošnjem letu dopolnili 90 let.

Občina Kranjska Gora se lahko pohvali z enajstimi devetdesetletniki, srečanja z županom Janezom Hrovatom pa so se udeležili Stanislava Možina, Vida Rožič, Delfa Šolaja, Marjan Kavalar, Janez Oman in Jožef Robič. Ostale občane, ki se srečanja niso mogli udeležiti pa bo župan obiskal na domu.

VABILO NA INFORMATIVNO AKCIJO ODSTRANJEVANJA DRESNIKA

Občina Kranjska Gora in Razvojna agencija Zgornje Gorenjske vabita na odstranjevanje japonskega dresnika ob slapu Peričniku

v ČETRTEK, 9. avgusta 2018. Zbor bo ob 18.00 uri na parkirišču pri slapu Peričnik.

Na akciji boste spoznali načine kako se soočiti s dresnikom. Zaželeno je orodje - rovke, motike; ostalo (rokavice, vreče) prinesemo mi.

Za več informacij smo na voljo preko elektronske pošte ambroz.cerne@ragor.si ali na številki 04 581 34 16.

Izvedbo projekta omogoča in financira Občina Kranjska Gora.

Spoštovani,

S strani Študenskega doma Ljubljana smo dobili prošnjo za objavo Obvestila o razpisu za subvencionirano bivanje študentov

Dodatne informacije so tudi na spletni strani RTV Slovenija: http://www.rtvslo.si/oglasno-sporocilo/nic-vec-dolgih-cakalnih-vrst-za-prvo-vselitev-v-studenstki-dom-ljubljana/461946

V sredo, 1.8.2018 je potekala otvoritev športnega parka Pišnica. Vadbeni park obsega telovadnico na prostem, vadbeni park za starostnike in otroško igrišče. Zaenkrat je to edini tovrstni objekt, ki je nastal v sodelovanju Občine Kranjska Gora s podjetjem ELAN Inventa iz Begunj. Slovenski kozolec kot vadbeni park je prototip, ki se lahko prilagaja različnim okoljem in potrebam. Omogoča vsesplošno rekreacijo, od otrok do starostnikov, rekreativcev in vrhunskih športnikov.

Zato ste prav vsi lepo povabljeni v naš novi Športni park Pišnica.

Po celoviti obnovi objekta stare šole na Dovjem, je župan Janez Hrovat v četrtek, 19.7.2018 najemnikom izbranim na javnem razpisu, predal ključe treh neprofitnih stanovanj.

Več si lahko preberete tukaj.

Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.